BURSA

ÖZEL BİZİM ÇOCUKLAR

ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

OSMANGAZİ / BURSA

  • https://www.facebook.com/bizimcocuklarozelegitim
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905074482929
  • https://www.instagram.com/bizimcocuklarozelegitim

Erken Çocukluk Dönemi Eğitimi

Erken çocukluk dönemi eğitimi; çocuğun doğumundan ilkokula kadar geçirdiği yılları kapsar ve bireyin yetişkinlikte nasıl olacağını büyük ölçüde belirler. Bu nedenle çok büyük önem taşır.

Bu dönemde çocuklar henüz kendi gelişim özelliklerini, yeteneklerini, ilgi alanlarını ve gereksinimlerini tanımadıklarından, duygu ve düşüncelerini ifade güçlüğü içerisinde olduklarından, onlarla ilgilenen yetişkinlerin çok bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu nedenle erken çocukluk dönemi eğitimi için çocuğunuza uygun kurum seçmek, çocukların geleceği açısından son derece önemlidir.

Çocuklara erken çocukluk eğitiminde gelişimlerini desteklemek ve belli davranışları kazandırmak için gerekli eğitim yaşantıları evde ebeveynler, kurumlarda ise alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmalıdır. Bu eğitim yaşantılarından yararlanamayan çocukların gelişimleri yavaş olmakta ve çocuklar bu olumsuz izleri yaşamları boyunca taşımaktadır.

Erken çocukluk eğitim kurumlarında erken çocukluk dönemi eğitimi, iyi hazırlanmış eğitim programları aracılığıyla verilmesi çocukların sağlıklı kişilik geliştirmeleri ve çevreye uyum sağlamaları açısından son derece büyük önem taşır ve çocukları geleceğe hazırlar.

Bu kapsamda kurumumuzda erken çocukluk döneminde olan öğrencilerimize eğitim verilirken ailelere de eğitsel ve psikolojik destek sağlanmaktadır. Kurumumuzda erken çocukluk özel eğitimi alanında Küçük Adımlar ve Portage Programları uygulanmaktadır.