BURSA

ÖZEL BİZİM ÇOCUKLAR

ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

OSMANGAZİ / BURSA

  • https://www.facebook.com/bizimcocuklarozelegitim
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905074482929
  • https://www.instagram.com/bizimcocuklarozelegitim

Grup Eğitimi

Grup eğitimi çocuğun yaşıtları ile birlikte iletişim kurmasını, toplum içinde konuşabilmek için kendine olan güven duygusunu geliştirmesini, bireysel eğitimde kazandığı davranışları grup içinde yaygınlaştırmasını, grup oyunlarına çekince duymadan katılım sağlamasını, toplumsal ortamda sosyal becerilerini geliştirmesini sağlamak amacıyla verilen eğitimdir.

Grup eğitimi; sıralı oyun oynama, grup kuralları, paylaşım, işbirliği, kendini ifade etme, sorumluluk alma-sürdürme, özgüven kazanımı, dil ve iletişim becerileri gibi kazanımlara katkıda bulunabileceği gibi problem davranışları sağaltmada yardımcı da olabilmektedir. 

Öğrencinin öğrenme düzeyi, eğitimsel performansı, ihtiyaçları, yaşı, eğitimcisinin görüşleri gibi etkenler irdelenerek öğrenci için en yararlı olacağı düşünülen gruba dahil edildikten sonra grup eğitim çalışmaları belirli aralıklarla gözden geçirilir. Grup faaliyetlerinde öğrencinin kazanımları değerlendirilir. Gerek görüldüğünde öğrencinin grubunda değişikliklere gidilebilir.